Europa Wiadomości

Anglia: Młoda kobieta została oblana kwasem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal planet.fm w Londynie 21-letnia młoda kobieta została bez powodu oblana kwasem przez nieznanego jak dotąd napastnika. Resham Khan oraz jej 37-letni kuzyn Jameel Muhktar zostali brutalnie napadnięci przez obcego mężczyznę, który bez powodu oblał ich twarze żrącą substancją. Wykorzystał moment, gdy samochód którym wybrali się na przejażdżkę ulicami Londynu zatrzymał się na skrzyżowaniu w Beckton we wschodniej części miasta.

Jak podaje BBC.com, poszkodowani wspólnie świętowali urodziny 21-latki. Oboje doznali poważnych ran na ciele, w tym poparzeń twarzy. Starszy mężczyzna został wprowadzony przez lekarzy w śpiączkę farmakologiczną, a u dziewczyny zdiagnozowano dodatkowo uszkodzenie narządu wzroku w lewym oku i stwierdzono konieczność dwóch przeszczepów skóry.

Jestem załamana. Cały czas zastanawiam się, czy moje życie kiedykolwiek powróci do normalności. Ataki kwasem w Wielkiej Brytanii są dla mnie czymś dotąd niespotykanym. (…) Ból był nie do zniesienia. Miałam problemy z zamknięciem okna. Mój kuzyn starał się wyciągnąć nas z tego piekła. Wtedy zauważyłam, że moje ubranie zaczęło się palić – powiedziała w dramatycznym wyznaniu dziennikarzom ze strony BBC.com, poszkodowana Khan.

Według zeznań dziewczyny, prowadzący pojazd 37-letni kuzyn w ogromnym cierpieniu próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednak po wjechaniu na ruchliwą ulicę rozbił pojazd. Przez 45 minut nie przyjechała żadna karetka pogotowia, by im pomóc. Gdyby nie przypadkowy kierowca, który zabrał parę do szpitala, ich sytuacja mogła być jeszcze gorsza.

Na szczęście marząca o karierze modelki 21-letnia Khan, która w feralny dzień obchodziła swoje urodziny, dostała niesamowite wsparcie od swoich znajomych ze studiów. Zapoczątkowali oni zbiórkę pieniędzy przez internet, aby choć w niewielkim stopniu zniwelować tragiczne w skutkach efekty napadu żrącą substancją.

Źródło: planeta.fm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!