Wiadomości

Angielscy kibice zniszczyli mural Marcusa Rashforda w Manchesterze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Manchesterze mural przedstawiający Marcusa Rashforda został zdewastowany i pokryty hasłami. Do incydentu doszło dzień po fatalnym „spudłowaniu” przez czarnoskórego piłkarza „karnego” w finale Euro.

Napastnik reprezentacji był bardzo zaangażowany w akcje humanitarne w swoim mieście. Akt wandalizmu potępiono, a na ścianie jego zwolennicy przyklejali „serduszka”. Nie zmienia to faktu, że m.in. przez tego piłkarza cała Anglia budziła się w poniedziałek 12 lipca na kacu.

Doszło też do aktów „rasizmu” w internecie, ponieważ w centrum krytyki była trójka kolorowych piłkarzy – Marcus Rashford, Bukayo Saka i Jadon Sancho, którzy nie trafili w bramkę Włochów. Brytyjska policja wszczęła nawet śledztwa.

Napastnik Manchesteru United miał mural, który powstał po tym, jak postanowił finansować szkolne posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w szczytowym momencie pandemii Covid-19. Zdewastowany mural przykryto teraz plandeką, a „pozytywna” część kibiców nakleja serduszka i umieszcza hasła o tym, że Rashford jest „bohaterem”.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!