Europa Polska Wiadomości

Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek w Warszawie odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. W rozmowie poruszano głównie kwestię europejskiej współpracy.

– Nie mamy żadnych wątpliwości, że byśmy byli w stanie przez te wszystkie kryzysy przebrnąć. Musimy działać solidarnie i musimy działać wspólnie, i że drogą nie jest budowanie podziałów tylko drogą, którą powinniśmy podążać jest usuwanie tych podziałów i tutaj duża rola prezydentów w tym – mówił prezydent Duda.

– Śmialiśmy się z panem prezydentem, że my jesteśmy od tego, żeby studzić nawet najbardziej rozpalone emocje i uspokajać sytuację i raczej starać się tonować dyskusje, i absolutnie nie pozwalać na to, aby wykraczała ona poza te ramy, w których powinna się odbywać – zaznaczył polski prezydent.

Wśród tematów rozmów znalazły się także m.in. sprawy europejskie, Brexit, konflikt na Ukrainie oraz zbliżające się stulecie niepodległości Polski oraz to, jak można byłoby zarysować w tym kontekście kwestie współpracy polsko-niemieckiej.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!