Polska Wiadomości

Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji RP dot. zakazu adopcji dzieci przez homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać  na portalu kresy.plrezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji RP polegający na wpisaniu do niej zakazu adopcji dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Projekt trafił już do Sejmu.

Podpisując w poniedziałek projekt zmiany konstytucji prezydent powoływał się na badania opinii publicznej mówiące o tym, że 70-80 proc. polskiego społeczeństwa nie chce, by pary homoseksualne mogły adoptować dzieci. „Mam nadzieję, że ta propozycja zostanie poparta (…) nie tylko przez posłów Zjednoczonej Prawicy, ale także przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, przez przynajmniej niektórych posłów Platformy Obywatelskiej, nie wspomnę już – bo to dla mnie oczywiste – przez posłów Konfederacji” – mówił Andrzej Duda.

Propozycja zgłoszona przez prezydenta przewiduje dodanie w art. 72 konstytucji ustępu 2a w brzmieniu: „Przysposobić można dziecko tylko dla jego dobra. Przysposobić wspólnie mogą tylko małżonkowie. Zakazane jest przysposobienie przez osobę pozostającą we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci”.

Andrzej Duda podkreślał, że jego propozycja składa się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest podniesienie do rangi konstytucyjnej obecnej w polskim prawie normy, że osobę małoletnią można przysposobić tylko dla jej dobra. Po drugie wspólne przysposobienie będzie mogło być dokonywane jedynie przez małżeństwo zdefiniowane w konstytucji jako związek kobiety i mężczyzny. Trzeci element propozycji prezydenta to zakaz jednoosobowych adopcji przez osoby pozostające we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci. Andrzej Duda wskazywał, że w związku z tym zapisem sąd i inne organy będą miały obowiązek sprawdzenia, czy osoba, która chce dokonać takiej adopcji, nie pozostaje w homoseksualnym związku.

Jednocześnie prezydent podkreślał, że jego propozycja w żadnym aspekcie nie ogranicza praw rodziców biologicznych.

Jak pisano na portalu kresy.pl, złożenie projektu Andrzej Duda zapowiedział w sobotę w Szczawnie-Zdroju. Jego rywal w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski powiedział, że w tej kwestii zgadza się z prezydentem, ale uważa to za temat zastępczy.

Co na to wyborcy Konfederacji?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!