Wiadomości

Andrzej Duda: „Informacje ministra Budy są nieprawdziwe”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Andrzej Duda odniósł się na Twitterze do słów ministra rozwoju Waldemara Budy, który na antenie radiowej Trójki skomentował konsultacje z głową państwa ws. ustawy reformującej Sąd Najwyższy.

Komentując na antenie radiowej Trójki rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą ws. ustawy reformującej Sąd Najwyższy, Waldemar Buda poinformował, że „prezydent nie powiedział, że jest przeciwny ustawie, tylko powiedział: nie podpiszę ustawy takiej a takiej. Nie odnosząc się nawet do tego, co jest na stole”.

– Dzisiaj już wiem, że te rozmowy, które są prowadzone z prezydentem po tej wypowiedzi, bardzo mocno go uspokajają. Nie podejrzewam, żeby były problemy na poziomie prezydenta z zaakceptowaniem rozwiązań, które są wynegocjowane z KE – przekazał minister. Dodał, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym będzie zmodyfikowana „w bardzo drobnych szczegółach”.

– Sytuacja jest zero-jedynkowa. Jeżeli ktoś chce wprowadzać zasadnicze poprawki do tej ustawy, to znaczy, że chce wysadzić porozumienie z UE i KE. Bo tam jest wycyzelowane słowo do słowa i porozumienie z KE co do tej treści – podsumował Waldemar Buda.

Do wypowiedzi ministra prezydent odniósł się bezpośrednio na Twitterze. – „Dzisiaj już wiem, że te rozmowy, które są prowadzone z prezydentem po tej wypowiedzi, bardzo mocno go uspokajają”. Nie wiem od kogo Pan Min. Buda czerpie takie informacje ale są one nieprawdziwe i w swojej wypowiedzi niestety mija się z prawdą – napisał bez ogródek Andrzej Duda w poniedziałek wieczorem.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!