Wiadomości

Andrusiewicz: Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest leczonych około 2200 osób z koronawirusem; 124 osoby są pod respiratorami – poinformował na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć; na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa – dodał Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie noszenia maseczek, ale dopuszcza zakrywanie określonych części twarzy również przy pomocy innych środków – np. chustą. Dodał, że zmniejszenie poziomu restrykcji będzie skutkowało pojawieniem się na ulicach większej ilości ludzi. Zwrócił jednocześnie uwagę, że „w Polsce, tak jak w każdym innym kraju, mogą znajdować się ludzie, którzy nie mają objawów, ale mogą być zakażone”. W związku z tym zakrywanie ust i nosa ma na celu zwiększenie szans na to, że poluzowanie obostrzeń nie wywoła lawinowego wzrostu zachorowań.

Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wynosi obecnie 5742. Dotychczas zmarło 175 osób. W ciągu wczorajszego dnia liczba zarażonych koronawirusem wzrosła o 370 osób, a zmarło 16 osób. Dziś rano poinformowano o kolejnych 167 zakażeniach i o jednej osobie, która zmarła:

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!