Wiadomości

Amerykańskie służby ostrzegają przed lewackimi terrorystami: Spodziewane ataki na świątynie i duchownych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne ostrzegają katolickich biskupów przed agresją ze strony środowisk lewicowych. Sprawa ma związek ze spodziewanym orzeczeniem Sądu Najwyższego ws. ograniczenia dostępu do aborcji.

Portal Life Site News twierdzi, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego administracji Joe Bidena (DHS) podobno powiadomił katolickich biskupów o wiarygodnych groźbach pod adresem duchownych oraz zagrożeniu atakami na katolickie świątynie, jeśli Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecyduje się zlikwidować federalne “prawo do aborcji” poprzez obalenie orzeczenie w sprawie Roe v. Wade.

Rod Dreher, starszy redaktor The American Conservative i autor “The Benedict Option” napisał w tweecie z 2 czerwca, że według “dobrze poinformowanego źródła”, DHS “oficjalnie powiadomił biskupów, że istnieją wiarygodne przesłanki dotyczące zagrożenia dla bezpieczeństwa katolickich świątyń, duchowieństwa i biskupów, jeśli Sąd Najwyższy unieważni werdykt ws. Roe”.

Wpis Drehera pojawił się po tym, jak w zeszłym miesiącu DHS podniósł alarm dotyczący prawdopodobnej eskalacji przemocy ze strony ekstremistów proaborcyjnych, w tym ataków wymierzonych w duchownych i miejsca kultu, jeśli Sąd Najwyższy zdecyduje o ograniczeniu prawa do aborcji w Stanach Zjednoczonych.

W jawnej notatce sporządzonej 13 maja przez wywiad DHS agencja zauważyła, że organy ścigania badają groźby przemocy ze strony środowisk lewicowych w momencie, gdy Sąd Najwyższy przygotowuje się do wydania orzeczenia w sprawie Dobbs przeciwko Jackson Women’s Health Organization.

Jak stwierdzają służby, groźby “prawdopodobnie będą się utrzymywać i mogą wzrosnąć przed wydaniem oficjalnego orzeczenia Sądu i po nim”.

Zwolennicy aborcji zareagowali już na ujawniony projekt opinii, który ogranicza prawo do aborcji, bezskutecznie próbując skodyfikować w prawie federalnym możliwość dopuszczenia przeprowadzenia aborcji aż do momentu narodzin, angażując się w protesty pod domami sędziów Sądu Najwyższego, a nawet niszcząc centra obrony życia i kościoły katolickie.

Niektórzy zwolennicy aborcji zwracają się szczególnie przeciwko katolikom, ponieważ Kościół katolicki naucza, że “życie ludzkie musi być szanowane i chronione bezwzględnie od momentu poczęcia”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!