Wiadomości

Amerykańskie jednostki bojowe zakończyły misję w Iraku i wycofały się z tego kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Iracki Podsekretarz Bezpieczeństwa Narodowego, Kasım Araci, ogłosił, że jednostki bojowe sił koalicji pod przywództwem USA zakończyły swoją misję w Iraku i że się wycofały.

Pod koniec lipca prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że wojska USA w Iraku będą pełnić doradczą i szkoleniową rolę, a ich bojowa rola dobiegnie końca. W kraju stacjonowało wówczas ok. 2,5 tys. amerykańskich żołnierzy.

„Naszą rolą w Iraku będzie pozostawanie do dyspozycji, by szkolić, pomagać i by radzić sobie z ISIS w razie potrzeby. Ale nie będziemy tam na misji bojowej” – powiedział amerykański prezydent, który przypomniał, że w Iraku służył jego zmarły syn Beau.

Biden nie odpowiedział wprost na pytanie, ilu spośród 2,5 tys. żołnierzy USA pozostanie w kraju pod koniec roku, kiedy misja ma się zakończyć. Dokładnych liczb nie podał wcześniej też Biały Dom podczas specjalnego briefingu. Dziś iracki Podsekretarz Bezpieczeństwa Narodowego, Kasım Araci, ogłosił, że jednostki bojowe sił koalicji pod przywództwem USA zakończyły swoją misję w Iraku i że się wycofały.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!