Wiadomości

Amerykański wykładowca nie chciał łagodnych egzaminów dla czarnoskórych. Sprawą zajmie się sąd

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Profesor z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), który został zawieszony na trzy tygodnie po odrzuceniu prośby o łatwiejsze egzaminy dla czarnoskórych studentów krótko po śmierci George’a Floyda, pozwał uczelnię, oskarżając ją o zniesławienie i utratę zarobku.

Jeden z białych studentów Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) złożył petycję w sprawie łagodnych egzaminów dla osób czarnoskórych. Wnioskował on, aby wykładowca Gordon Klein uznał, że zeszłoroczna śmierć Georga Floyda miała rzekomo wywołać potężną traumę u czarnoskórych studentów, co miało się także przekładać na ich wyniki na egzaminach końcowych.

Z takim tokiem pojmowania misji edukacyjnej nie zgodził się sam profesor, odmawiając jednoznacznie przeprowadzania łagodniejszych egzaminów dla dążącej do uprzywilejowania tej grupy społecznej. Dziekan tego uniwersytetu, Antonio Bernardo miał wówczas zorganizować kampanię oszczerstw skierowanych przeciwko wieloletniemu wykładowcy.

Wykładowca Anderson School of Management na UCLA, który pracował tam od dekad postanowił niedawno skierować sprawę na drogę sądową. Złożył pozew przeciwko dziekanowi Bernardo, radzie uczelni oraz kilku innym osobom biorących udział w oszczerstwach. Zarzucił on swoim oskarżycielom naruszenie umowy o pracę, a także o naruszenie prywatności oraz za dyskryminację.

– Zrobiłem to, ponieważ uczelnia wciąż się na mnie mściła. Pomyślałem, że ważne, by ktoś podszedł i powiedział – wystarczy. Mam odpowiednie kompetencje prawnicze – oświadczył Gordon Klein w rozmowie z Washington Times.

Profesor zaznaczył, że ucierpiały jego finanse oraz samopoczucie. Miała też zostać nadszarpnięta jego reputacja. Podkreślił, że leczył się u lekarza pierwszego kontaktu, gastrologa i psychiatry.

Dziekan Antonio Bernardo odmówił mediom udzielenia komentarza w tej sprawie. Natomiast uczelnia poinformowała lakonicznie, że posiada ona ogólne procedury chroniące wolność wypowiedzi i wolność dociekań intelektualnych, jednocześnie ułatwiając naukę, pracę i życie wolne od dyskryminacji.

/polsatnews.pl, medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!