Europa Świat Wiadomości

Amerykański rabin nakazuje Żydom by ci uciekali z terenów USA i Europy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal goniec.net rabin Chaim Yaakov Frankel, znany również jako Rimenover Rebbe, wydał w zeszłym tygodniu jednoznaczny nakaz dla Żydów w diasporze, aby opuścili swoje domy i wyemigrowali do Izraela przed wybuchem wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. .

„Wyjedź, dopóki to możliwe. Będzie jeszcze gorzej i trudno będzie przenosić się z jednego kraju do drugiego – powiedział rabin.
„Po II wojnie światowej przybyli ocaleni i zapytali, dlaczego Gedolim i Rebeowie (rabini) nie rozkazali europejskim Żydom wyjechać, póki jeszcze był czas, i emigrować do Izraela lub Stanów Zjednoczonych, zanim wybuchła wojna” – powiedział rabin Frankel.  „Prawdę mówiąc, oni (rabini) powiedzieli, a  ​​Żydzi nie słuchali”.

„Dzisiaj” – kontynuował – „Słuchajcie mnie, drodzy Żydzi, ktokolwiek może sobie pozwolić na wyjazd niech zrobi to, tak szybko, jak to możliwe, a polecenie dotyczy Ameryki Południowej i większej części Europy.

Stany Zjednoczone staną się także niebezpiecznym miejscem pogrążonym w wojnie, i wciąż jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, które stany  USA ocaleją, ale wiele części zostanie zniszczonych i zatrutych,  wybuchnie w Stanach Zjednoczonych wojna domowa. I niektóre stany odłączą się od rządu federalnego. USA nie będą już dawać schronienia, ale pozostaną tu resztki Żydów. Ziemia Izraela będzie najbezpieczniejszym miejscem na przetrwanie wojny, mimo że również tam będą straszne trudności.

Jak myślicie? Posłuchają?

Źródło: goniec.net

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!