Wiadomości

Amerykański dziennikarz Brent Renaud został zabity przez siły rosyjskie na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komendant policji obwodu kijowskiego Andriej Niebitow poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że amerykański dziennikarz „New York Timesa” Brent Renaud został zabity przez siły rosyjskie. Prawdopodobnie nie reprezentował on jednak tejże redakcji.

Andriej Niebitow opublikował nadto zdjęcia dokumentów reportera. Drugi z dziennikarzy, który w Irpenie został ranny, został przewieziony do szpitala. Nie wie jeszcze, że jego przyjaciel Brent Renaud nie żyje.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni słysząc o śmierci Brenta Renauda. Brent był utalentowanym filmowcem, który przez lata współpracował z The New York Times” – stwierdził rzecznik „New York Timesa” w oświadczeniu dla The Independent. Zaznaczono, że dziennikarz nie został skierowany na Ukrainę przez redakcję, z którą wcześniej współpracował sporadycznie. Legitymacja, którą przy nim znaleziono, wydana mu została wiele lat temu.

Ostatnio pracował głównie ze swoim bratem Craigiem, realizując filmy dokumentalne. Zdobył m.in. nagrodę Peabody za film dokumentalny Vice News o szkole w Chicago. Obaj pracowali przy projektach filmowych i telewizyjnych ze stref konfliktów i gorących punktów na całym świecie. Relacjonowali m.in. wojny w Iraku i Afganistanie, trzęsienie ziemi na Haiti, przemoc kartelową w Meksyku i kryzys migracyjny w Ameryce Środkowej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!