Świat Wiadomości

Amerykańska stacja telewizyjna zachęca do randkowania z osobami transpłciowymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na stronie internetowej publicznej stacji PBS w USA będzie znajdował się blog randkowy dla transseksualistów. Stacja finansowana z pieniędzy podatników wyemituje 19 czerwca dokument o transseksualistach Real Boy. Prywatne media dopytywały, jak to jest możliwe, że stacja publiczna emituje w trakcie filmu dokumentalnego o transseksualizmie reklamę, zachęcającą do szukania partnerów transseksualnych za pośrednictwem witryny medium publicznego.

Film wyprodukowany przez Independent Television Service (ITVS) w ciągu ostatnich pięciu lat otrzymał dotację w wysokości prawie 87 mln USD. Około 42 minuty w tym trwającym prawie 57 minut dokumencie przedstawiono jedną z klas w kolegium w Kalifornii, w którym trzy miesiące przed nagraniem sceny pewien chłopak słucha nauczycielki mówiącej o „nadmiernej męskości”,  „przyczyniającej się do napastowania seksualnego, zabójstw i gwałtów”.

Nauczycielka narzekała na ceniony w społeczeństwie amerykańskim model męskości. Po zakończeniu wykładu następuje scena, w której główny bohater Bennett – przez rodziców nazywany Rachael – rozmawia z dziewczyną z tyłu klasy. Wkrótce film przerywa reklama odsyłająca do strony randkowej dla transseksualistów, znajdującej się na oficjalnej witrynie stacji PBS.

Wyświetlenie filmu odbędzie się w ramach programu słynącego z emisji dokumentów – Independent Lens. W programie tym wyświetlane są filmy niezależnych twórców, na produkcję których wykłada środki publiczne spółka ITVS, powołana zgodnie z ustawą o radiofonii publicznej z 1988 roku.

Jak donosiła stacja CNSNews.com w dniu 7 czerwca, rząd federalny przeznaczył w ciągu ostatnich ośmiu lat na szeroko pojmowaną działalność mediów publicznych prawie 4 mld USA.

Na stronie internetowej stacji PBS jest krótka recenzja filmu: „Poruszająca i intymna opowieść o rodzinie w okresie przejściowym. Real Boy podąża za przemianą transseksualnego Bennetta, dojrzewającego nastolatka zmierzającego w stronę dorosłości, po drodze zmagającego się z fizycznymi i emocjonalnymi konsekwencjami zmieniającej się tożsamości płciowej”.

PBS wezwała do zamieszczania własnych uwag na temat transseksualnych osób wśród znajomych, rodziny itp. Stacja CNSNews zapytała konsorcjum ITVS, co będzie znajdowało się na blogu o transseksualistach zamieszczonego na stronie internetowej PBS. Okazuje się, że blog ma jednoczyć nastolatków i osoby dorosłe, które nie są pewne swojej „tożsamości płciowej”. Znajdą one tutaj różnego rodzaju porady odnośnie transseksualizmu. ITVS dopytywana o blog randkowy, nie udzieliła żadnej odpowiedzi.

Również przedstawiciele stacji PBS dopytywani przez NTNews.com, czy nie widzą problemu w promowaniu w ramach programu Independent Lens strony randkowej dla transseksualistów, nie udzielili odpowiedzi.

 

Źródło: cnsnews.com., PCh24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!