Wiadomości

Amerykańscy prokuratorzy federalni prowadzą śledztwo w sprawie chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańscy prokuratorzy federalni prowadzą śledztwo w sprawie chińskiego giganta telekomunikacyjnego Huawei Technologies Co. Badają domniemaną kradzież tajemnic handlowych T-Mobile US Inc. i innych amerykańskich firm – podał „Wall Street Journal”.

Gazeta zauważa, powołując się na źródła znające tę sprawę, że dochodzenie w pewnej mierze ma związek z pozwami cywilnymi przeciwko Huawei, w tym ze sprawą, w której sąd z Seattle uznał firmę za winną przywłaszczenia technologii robotycznej z laboratorium badawczego T-Mobile w Bellevue w stanie Waszyngton.

Źródła, na które powołuje się gazeta, zauważają, że wkrótce może dojść do wniesienia aktu oskarżenia.

Huawei to jeden z największych producentów telefonów komórkowych na świecie. Wokół firmy narasta w ostatnich miesiącach coraz więcej kontrowersji. Stany Zjednoczone uważają, że jej sprzęt może być używany przez władze chińskie do szpiegowania i ograniczają jej dostęp do amerykańskiego rynku.

Huawei Technologies jest największym światowym producentem urządzeń sieciowych 5G, a po południowokoreańskiej firmie Samsung – drugim największym producentem smartfonów na świecie, przed amerykańskim Apple.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!