Wiadomości

Aleksandr Łukaszenka: Walczcie jak mężczyźni z mężczyznami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aleksander Łukaszenka ostrzegł przed stosowaniem gróźb wobec żołnierzy, funkcjonariuszy organów ścigania i członków ich rodzin.

„Ostatnio tak zwani pokojowi budowlańcy zaktywizowali się w stosunku do rodzin żołnierzy wojsk wewnętrznych, funkcjonariuszy OMON-u, milicji i armii. Więc chcę ich po prostu wezwać jak mężczyzn: nie róbcie tego! Nie należy igrać z ogniem! Nasze wojsko ma wystarczające środki, aby chronić siebie, swoje rodziny i zapewnić bezpieczeństwo w państwie” – powiedział prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka 15 sierpnia na spotkaniu w Centrum Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Obrony.

„Ja jako prezydent i naczelny dowódca chcę powiedzieć, że to, co oni dziś robią – ci, którzy trollują, grożą rodzinom i którzy dotarli do dzieci ​​wojskowych – oni po prostu nie rozumieją, co może się stać” – powiedział Łukaszenka.

„Więc uciszcie się, uspokójcie się. Jeśli są tam mężczyźni, bądźcie mężczyznami. Jeśli chcecie walczyć, walczcie – proszę – ale jak mężczyźni z mężczyznami. Nie należy zasłaniać się dziewczynami i grozić rodzinom. Tak więc ja proszę: nie szturchajcie niewinnych ludzi!” – dodał Aleksander Łukaszenka.

„Nie gorzej ode mnie wiecie, co się dzieje w kraju. Powoli zaczynają, czy też kontynuują rozhuśtywać sytuację, nasze społeczeństwo. Dobrali się do kolektywów pracowniczych. Wiele razy o tym mówiłem. I chcę jeszcze raz powiedzieć, że nic z tego nie będzie. Kraju nikomu nie oddamy. Sytuację utrzymamy” – powiedział Łukaszenka podczas narady w Ministerstwie Obrony.

„Posłuchajcie, mamy normalny rząd utworzony zgodnie z Konstytucją. Nie potrzebujemy obcych rządów, żadnych pośredników. Wydaje mi się, że nie obrażając przywódców tych republik, chcę powiedzieć: u siebie zróbcie porządek” – powiedział Łukaszenka 15 sierpnia na spotkaniu w Centrum Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Obrony.

„Nie potrzebujemy żadnego rządu, czy to zagranicą, gdzie by on nie był, nie potrzebujemy; i on rządził krajem nie będzie. Czy nie nauczyliście się z historii?” – cytuje Łukaszenkę jego służba prasowa.

12 sierpnia prezydent Litwy Gitanas Nauseda powiedział, że przywódcy Litwy, Łotwy i Polski mogą wziąć udział w rozwiązaniu kryzysu na Białorusi. Z kolei 14 sierpnia Swietłana Tichanowska ogłosiła powołanie Rady Koordynacyjnej, która miałaby się zająć przekazaniem władzy, a także zwróciła się do struktur międzynarodowych i krajów europejskich o pomoc w zorganizowaniu dialogu z białoruskimi władzami.

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!