Wiadomości

Alarmy bombowe w szkołach średnich w całej Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak piszą czytelnicy, słuchacze oraz informują portale internetowe, w kilkunastu szkołach w różnych częściach Polski ogłoszono alarmy bombowe. Czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na przebieg egzaminów maturalnych? – informuje Radio Zet.

„W szkole salezjańskiej Don Bosko podłożona jest bomba” – taką wiadomość odebrali pracownicy szkoły w Świętochłowicach i natychmiast poinformowali policję. Na miejscu służby prowadzą teraz dochodzenie, w pogotowiu czekają trzy wozy straży pożarnej.

„Szkoła została ewakuowana a matury przerwane – uczniowie i grono pedagogiczne czekają na zewnątrz. Wciąż czekamy na więcej informacji na ten temat” informuje portal swiony.pl.

Informacje o rzekomym podłożeniu bomb w szkołach napływają z wielu miejsc w kraju m.in. z Żnina, Mławy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kolbuszowej, Tarnowa, Krakowa, Warszawy, Rybnika, Piotrkowa Trybunalskiego, Płońska, Nowego Sącza, Nowego Dworu Mazowieckiego i wielu innych miast.

– Alarmy bombowe w szkołach, gdzie dziś uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego. Metody które stosują tylko terroryści. To kolejne potwierdzenie, że trwające od 8 kwietnia akcje strajkowe w szkołach były elementem (nie pierwszym) konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji Państwa Polskiego. Atak na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Czy jest jeszcze jakaś granica w walce o władzę? — powiedziała w rozmowie z portalem wpolityce.pl małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Radio Kraków informuje o alarmach w kilku krakowskich liceach, to samo miało się wydarzyć w Ostrowcu Świętokrzyskim, Piotrkowie Trybunalskim czy Kolbuszowej. TVP 3 Opole informuje o co najmniej trzech miastach w województwie, w którym miało dojść do takiego zawiadomienia:

Każdy z wyżej wymienionych alarmów bombowych wiązał się z koniecznością przeprowadzenia procedury bezpieczeństwa, polegającej na ewakuacji uczniów oraz nauczycieli z budynku. Na miejsca przybyli funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej. W niektórych przypadkach opóźniło to rozpoczęcie egzaminów bądź nawet postawiło pod znakiem zapytania możliwość ich przeprowadzenia. 

/radiozet.pl, wpolityce.pl, swiony.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!