Świat Wiadomości

Aktywistka BLM została postrzelona w głowę przez czarnoskórych mężczyzn…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal medianarodowe.com rasistowska aktywistka BLM, Sasha Johnson, została postrzelona w głowę przez czarnoskórych mężczyzn podczas imprezy w Londynie.

Jak informują członkowie Black Lives Matter, Sasha Johnson znajduje się w stanie ciężkim po strzale w głowę. Trafiła na oddział intensywnej terapii. Aktywistka BLM została „brutalnie zaatakowana” we wczesnych godzinach porannych w niedzielę. 27-latka odniosła obrażenia zagrażające jej życiu po strzelaninie na Consort Road w Peckham w południowym Londynie.

Aktualnie nie wydaje się, aby aktywistka BLM była specjalnym celem ataku. Świadkowie podejrzewają, iż incydent miał miejsce ze względu na walki gangów. „Około 3 nad ranem czasu lokalnego w niedzielę rano grupa czterech czarnych mężczyzn ubranych w ciemne ubrania weszła do ogrodu posiadłości i wystrzeliła z broni palnej” – przekazał komendant londyńskiej policji. „Jesteśmy świadomi zaangażowania Sashy w ruch Black Lives Matter w Wielkiej Brytanii i rozumiem niepokój, jaki wywoła to w niektórych społecznościach – jednak pragnę podkreślić, że w tej chwili nic nie sugeruje, że Sasha była ofiarą ataku” – podkreśla policja.

„O ile mi wiadomo… ten incydent jest bardziej związany z rywalizującymi gangami niż z jej aktywizmem” – stwierdziła z kolei Imarn Ayton, przyjaciółka Sashy. Mimo to, społeczność BLM okrzyknęła postrzelenie Johnson rasistowskim atakiem „na nich wszystkich”. Sasha jest znana z ultralewicowych, rasistowskich poglądów i wspierania zbrojnego ruchu Partii Czarnych Panter, zrzeszającego czarnoskórych. Na Twitterze wielokrotnie publikowała skrajnie rasistowskie wpisy, pogardliwe wobec białej rasy. Jak podaje BBC, detektywi ze Specjalistycznego Dowództwa Kryminalnego Met prowadzą śledztwo na miejscu zdarzenia oraz w okolicy.

Znamienne…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!