Wiadomości

“Aktywiści” paraliżują Berlin. Jednego z szurów trzeba było odcinać piłą tarczową razem z kawałkiem asfaltu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Newralgiczne punkty komunikacyjne w Berlinie blokują tzw. “aktywiści klimatyczni” z grupy „Ostatniego Pokolenia”, którzy urządzają sobie zabawę kosztem mieszkańców. Do akcji skierowano kilkuset policjantów, którzy próbują opanować napiętą sytuację w mieście. “Aktywiści” zamierzają blokować ruch przez cały tydzień.

Blokady newralgicznych punktów komunikacyjnych w Berlinie rozpoczęły się w poniedziałek. Jak informuje Interia, policja przydzieliła blisko 500 policjantów do usuwania zadymiarzy, a do tej pory zatrzymano około 200 aktywistów. „Sytuacja w mieście jest napięta, ponieważ wielu ludzi nie mogło dziś dojechać do pracy” – relacjonuje portal.

„Deutsche Welle” podaje natomiast, że akcje, których celem jest całkowite sparaliżowanie Berlina, prowadzone są w ponad 30 miejscach na terenie całego miasta. Zadymiarze próbują m.in przyklejać się do asfaltu. Jak czytamy dalej, aktywiści sprzeciwiają się „niszczeniu warunków do życia w Berlinie”. Apelują do polityków o podjęcie działań w sprawie ochrony klimatów, a także uważają, że niemiecki rząd nie przestrzega konstytucji.

W wielu jednak miejscach aktywiści ubiegli funkcjonariuszy i przytwierdzili się do jezdni. W jednym przypadku tak skutecznie, że działacza “Ostatniego Pokolenia” trzeba było odcinać piłą tarczową razem z kawałkiem asfaltu, do którego się przylepił. Ten najbardziej spektakularny wyczyn dzisiejszej akcji “Letzte Generation” wydarzył się na placu Ernsta Reutera. Na zdjęciu udostępnionym przez niemieckie media na Twitterze widać pracownika służb miejskich, który posługując się piłą tarczową wycina spory kawałek asfaltu. W ten sposób usunięto z jezdni aktywistę, bo – jak stwierdził portal T-online – “klej klimatyczny wyjątkowo dobrze trzymał się jezdni”.

/wprost.pl, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!