Wiadomości

Aktywiści ideologii LGBT organizują akcję blokowania profilu prezydenta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Akcja #blockduda ma na celu zablokowanie profilu polskiego prezydenta na Facebooku za krytykę ideologii LGBT. Jej organizatorem jest reporter Wirtualnej Polski Oskar Netkowski, a na Twitterze promuje ją Patryk Michalski z RMF. Obaj oni od dawna znani są z agresywnych ataków na tych, którzy sprzeciwiają się ideologii LGBT.

„Nadszedł czas, żeby Andrzej Duda zniknął nie tylko z Pałacu Prezydenckiego, ale także z social mediów, gdzie ciągle może siać nienawiść przeciwko osobom LGBT. Blokujemy jego konta! Wyraźmy sprzeciw!” – czytamy w opisie akcji #blockduda.

Organizatorem akcji jest reporter wp.pl Oskar Netkowski. Jak można wywnioskować z jego profilu na Facebooku, jest on mocno zaangażowany w promowanie postulatów LGBT. Akcję promuje na Twitterze dziennikarz Patryk Michalski. Ostatnio również on jest szczególnie aktywny na polu tematyki LGBT. W jednym z spisów cytował wczorajszą wypowiedź posła PiS Przemysława Czarnka.

„Czy władze PiS-u, Anita Czerwińska i Radosław Fogiel planują w jakikolwiek sposób ukarać posła Czarnka za stwierdzenie odnoszące się do osób LGBT: »Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym«? Czy poseł dalej jest członkiem sztabu?” – pisał. W innym tweecie pytanie do skierował do władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie wykłada Czarnek. „Przemysł-aw pogardy” – napisał w jeszcze innym.

Michalski pisał też o słowach prezydenta Dudy na temat ideologii LGBT, sugerując ich złe przyjęcie za granicą.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!