Wiadomości

Aktywiści Greenpeace wspięli się na wieżę budowanej elektrowni Ostrołęka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aktywiści Greenpeace wspięła się w nocy na ponad stumetrową betonową wieżę znajdującą się na placu budowy elektrowni Ostrołęka C, gdzie umieścili baner z napisem: „NIE dla gazu, NIE dla węgla. TAK dla zielonej transformacji”. Na wieży planują umieścić napis: „Węgiel, gaz, kryzys klimatyczny”.

Aktywiści, którzy raz za razem inicjują różne kontrowersyjne akcje, tym razem twierdzą, że zaprotestować przeciwko nowym inwestycjom w paliwa kopalne, takim jak „wielkie bloki gazowe, które napędzają kryzys klimatyczny”. Jak zaznaczają, takie bloki mają powstać m.in. w Ostrołęce i Dolnej Odrze.

Jak poinformowała w rozmowie z PAP mł. asp. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce aktywiści przebywają na wieży od godz. 3 w nocy. Teren został zabezpieczony przez policję.

– Przyjęliśmy również zawiadomienie o naruszeniu miru. Do chwili obecnej przesłuchiwaliśmy świadków, prowadziliśmy oględziny i inne czynności na miejscu – poinformowała Waracka.

Dodała, że policjanci podejmowali próby negocjacji z aktywistami.

– Na miejscu jest obecny zespół antykonfliktowy, który próbuje rozmawiać z tymi ludźmi, ale nie podejmują z nami rozmów — powiedziała.

Greenpeace to organizacja, która pod pozorem walki o klimat i przyrodę od lat prowadzi działania wymierzone w polski interes gospodarczy, ale także szkodzące… polskiej przyrodzie. Przypomnijmy, że to właśnie Greenpeace w dużej mierze przyczynił się do zniszczenia Puszczy Białowieskiej.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!