Wiadomości

Aktorowi znanemu z filmów Vegi grozi do ośmiu lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tomasz O., aktor znany m.in. z filmów Patryka Vegi i zawodnik MMA, z zarzutem za posługiwanie się „lewą” fakturą – dowiedział się dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Tomasz O. jest kolejną osobą ze świata show-biznesu, która usłyszała zarzuty w sprawie oszustw podatkowych. Dwa tygodnie temu prokuratorzy w tej samej sprawie postawili zarzuty liderowi zespołu Lady Pank, Janowi B.

Prokuratura Regionalna w Warszawie od grudnia 2019 roku prowadzi śledztwo w sprawie agencji eventowej, która wystawiała faktury poświadczające wykonanie fikcyjnych usług. Śledczy doliczyli się takich faktur na kwotę prawie 15 mln złotych. 

Jednym z jej klientów miał być – według prokuratorów – aktor Tomasz O. Jak dowiedział się dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski, miał on otrzymać opiewającą na 300 tys. zł „lewą” fakturę za pośrednictwo dotyczące rzekomego kontraktu z federacją sztuk walki KSW.

W prokuraturze Tomasz O. usłyszał zarzut posługiwania się fakturą poświadczającą nieprawdę. Za ten czyn grozi mu do 8 lat więzienia. Na pytania dziennikarza Radia ZET rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś odpowiedział: – Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez Pana osoby wykonano w dniu 08 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. 

Według nieoficjalnych informacji dziennikarza Radia ZET, aktor miał nie przyznać się do zarzucanego mu czynu i przedstawić swoją wersję wydarzeń. W opisywanej sprawie, zarzuty usłyszało już kilkanaście osób. Wersję prokuratury mają potwierdzać zeznania skruszonej księgowej, która rozliczała między innymi Jana B. i Tomasza O. Śledztwo zostało zainicjowane po zawiadomieniach złożonych między innymi przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Tomasz O. najbardziej znany jest z filmów „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” Patryka Vegi, gdzie wcielił się w postać Marcina „Stracha” Opałki.

?Radio Zet/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!