Świat Wiadomości

Aktorka Anne Hathaway atakuje “białe kobiety” za sprzeciw wobec aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl patrząc na kolejne wypowiedzi przedstawicieli amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, można dojść do wniosku, że w Hollywood zapanowała przerażająca moda na wyrażanie poparcia dla procederu zabijania nienarodzonych dzieci. W przestrzeni publicznej pojawiła się wypowiedź aktorki Anne Hathaway, piętnująca białe kobiety za poglądy pro-life.  

„Tak, ruch antyaborcyjny polega głównie na kontrolowaniu ciał kobiet, wymawiając się ratowaniem czyjegoś życia. I owszem, to prawo jest głównie sprawą białych mężczyzn. Jednak to biała kobieta zapłaciła za projekt i biała kobieta podpisała ustawę” – tymi słowami aktorka skomentowała na Instagramie podpisanie ustawy antyaborcyjnej przez gubernator Alabamy, Kay Ivey.

Aktorka znana z takich produkcji jak „Pamiętnik Księżniczki”, „Nędznicy” czy „Interstellar” dołączyła do chóru krytyków uchwalanych w niektórych stanach ustaw, ograniczających aborcyjny proceder. W argumentacji Hathaway znajdujemy sztandarowe liberalne argumenty, ukazujące mordowanie nienarodzonych dzieci jako „prawa kobiet”, przejaw „opieki zdrowotnej”, a próby przeciwstawienia procederowi określa są mianem „ingerencji w prawo do dysponowania własnym ciałem przez kobietę”.

Swój wpis na Instagramie, Hathaway opatrzyła zdjęciem transparentu z hasłem „Jeżeli jesteś przeciwko aborcji, nie miej jej”. Cóż, skoro ktoś jest przeciwnikiem zabijania, wystarczy, że w celu jego ograniczenia że sam nie popełni morderstwa?

Proaborcyjna argumentacja w wielu miejscach dramatycznie rozmija się z rzeczywistością. Okazuje się, że przeciwnikami aborcji w zdecydowanej większości są kobiety, a nie „biali mężczyźni”, jak zdaje się sugerować Hathaway. Aktorka powtarza powielane hasła jakoby cały ruch pro-life był przejawem odradzającego się „patriarchalizmu” – jej zdaniem, poprzez wprowadzanie antyaborcyjnych ustaw mężczyźni dążą do kontroli ciał kobiet. W Polsce podobna sytuacja dotyczyła usunięcia z Facebooka strony „Aborcyjny Dream Team”. Zdecydowana większość skarg pochodziła od kobiet, jednak autorki wolały zaklinać rzeczywistość, powtarzając frazesy o “spisku mężczyzn”.

Co ciekawe, prawa uchwalane w Georgii i Alabamie zostały pochwalone przez Dr. Alvedę King, siostrzenicę Martina Luthera Kinga, czarnoskórego pastora działającego na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy człowiek myśli, że już słyszał już wszystkie głupoty świata, zawsze może zobaczyć co słychać w Hollywood…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!