Wiadomości

Akt oskarżenia w sprawie działania na szkodę PGZ. Bartłomiejowi M. grozi 10 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

​10 lat więzienia grozi Bartłomiejowi M., byłemu szefowi gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza, gdy ten był ministrem obrony narodowej. Prokuratura w Tarnobrzegu przesłała do sądu akt oskarżenia w sprawie sześciu osób, które usłyszały zarzuty działania na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz powoływanie się na wpływy w resorcie obrony.

Według śledczych Bartłomiej M. przekroczył swoje uprawnienia przez działanie na szkodę PGZ. Chodzi o zawieranie umów niekorzystnych dla spółki, dotyczące m.in. organizacji koncertu, fikcyjnych usług szkoleniowych czy targów obronnych.

Jak ustalono, Bartłomiej M., działając wspólnie z urzędniczką w MON Agnieszką M., naraził PGZ na szkody w wysokości około 1,2 mln zł.

Bartłomiej M. miał się też powoływać na wpływy w MON. Jak twierdzi prokuratura, za łapówki obiecywał załatwianie różnych spraw, m.in. “organizacji wystawy w komercyjnym centrum wystawienniczym”. Uzyskał w ten sposób 55 tys. zł, natomiast działający z nim były poseł Mariusz K. – 35 tys. zł.

Oprócz Bartłomieja M., Mariusza K. i Agnieszki M., wśród oskarżonych znalazł się też były członek zarządu PGZ Radosław O. oraz byli pracownicy spółki Robert S. i Robert K. Oskarżeni w związku z zawarciem niekorzystnych kontraktów, wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, w łącznej wysokości ponad 3,3 mln zł.

Bartłomiejowi M., Radosławowi O., Robertowi S. i Robertowi K. grozi 10 lat więzienia. Za czyny zarzucane Agnieszce M. i Mariuszowi K. grozi z kolei 8 lat pozbawienia wolności.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!