Wiadomości

Agresywni bojówkarze zakłócili mszę św. za Żołnierzy Wyklętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś święta sprawa Rzeczpospolitej i jej przyszłości dotyka każdego z nas – powiedział w niedzielę abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył w niedzielę w Warszawie Mszy św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych oraz gen. Augusta Fieldorfa „Nila”.

– Dziś święta sprawa Rzeczpospolitej i jej przyszłości dotyka każdego z nas, dotyka też ciebie — powiedział abp Jędraszewski. Przypominając niezłomną postawę gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, skazanego na śmierć i powieszonego w 1953 r. skierował do wiernych wezwanie zawarte w wierszu „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta: „Bądź wierny idź”.

Metropolita krakowski wskazał, że zarówno gen. „Nil”, jak i żołnierze niezłomni do końca byli wierni hasłu umieszczonemu na sztandarach: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ocenił, że ich postawy nie można zrozumieć bez Chrystusa. Podkreślił, że „fundamentem szacunku i umiłowaniu ojczyzny jest tylko Bóg”.

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył liturgii w stołecznym sanktuarium św. O. Pio przy ul. Fieldorfa. Przed Mszą przedstawiciele władz dzielnicy oraz lokalnych organizacji społecznych złożyli wieńce pod pomnikiem „Nila”.

Uroczystości patriotyczno-religijne zakłóciła grupa kilkudziesięciu osób z tęczowymi flagami oraz transparentami: „Jędraszewski do dymisji”, „Jędraszewski nie ma Boga w Sercu”, „Miłość nie jest grzechem”. Wznosili oni hasła: „pedofile”, „faszyści”. Warto odnotować, że w tej grupie wznoszącej okrzyki na cześć pedofilów i faszystów oraz atakującej polskich patriotów arcybiskupa Jędraszewskiego była między innymi posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!