Wiadomości

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar ze srebrnym medalem igrzysk w żeglarstwie!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zdobyły srebrny medal w żeglarskiej klasie 470! Biało-Czerwone ukończyły decydujący wyścig na czwartym miejscu, co pozwoliło im wyprzedzić Francuzki. To siódmy medal dla Polski na igrzyskach w Tokio.

Nasze reprezentantki od początku utrzymywały się w środku stawki. Na pierwszym znaku Polki zajmowały siódme miejsce, a na półmetku poprawiły swoją pozycję i płynęły piąte. Na ostatnim znaku przypuściły jednak szaleńczy atak na czwarte miejsce i wobec szóstej lokaty Francuzek, wyszarpały srebro!

Polki rozpoczęły regaty na akwenie Enoshima Yacht Harbour od mocnego uderzenia, wygrywając dwa pierwsze wyścigi. Później prezentowały równą formę, zaliczając małą wpadkę jedynie w piątym starcie. Aż do ósmej odsłony przewodziły stawce i wydawało się, że walka o złoto jest w ich zasięgu.

Niestety, zdecydowana obniżka formy przypadła na wtorkowe wyścigi. Skrzypulec i Ogar-Hill dwukrotnie dopłynęły na piętnastym miejscu, zwiększając stratę do Brytyjek i dając się wyprzedzić Francuzkom. Na domiar złego, znacząco zmalała przewaga nad czwartą w klasyfikacji załogą słoweńską. Kto wie, czy przymusowa przerwa spowodowana niekorzystnymi warunkami pogodowe w poniedziałek nie wybiła Polek z rytmu. Mogło się skończyć nawet na złocie…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!