Wiadomości

Agent Tomek zatrzymany, ma usłyszeć kolejne zarzuty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek został zatrzymany na polecenie prokuratury regionalnej w Białymstoku – poinformował w TVN24 rzecznik tej prokuratury Paweł Sawoń.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku od 2016 roku prowadzi śledztwo w sprawie finansowych nieprawidłowości w stowarzyszeniu Helper, którego prezesem jest Tomasz Kaczmarek, były agent CBA, znany jako agent Tomek. Stowarzyszenie zajmowało się prowadzeniem domów pomocy i otrzymywało na swoją działalność milionowe dotacje. Pod koniec 2019 roku Kaczmarek usłyszał zarzuty.

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował w środę rano w rozmowie z TVN24, że Tomasz Kaczmarek został zatrzymany i “zostanie przewieziony do prokuratury celem wykonania z nim czynności procesowych polegających na uzupełnieniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów”.

– Usłyszy kolejne zarzuty w śledztwie, w którym jest podejrzany, a które dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu fundacji Helper – powiedział.

/TVN24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!