Wiadomości

Agencja Al-Majadin: Syryjskie wojska rządowe obsadzą kanton Afrin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Al-Masdar News poinformowała o zdobyciu przez wojska tureckie oraz protureckich bojowników Wolnej Armii Syrii siedmiu miejscowości w kantonie Afrin. Z kolei kanał telewizyjny Al-Majadin podał, że Kurdowie doszli do porozumienia z władzami syryjskimi odnośnie wprowadzenia do kantonu Afrin wojsk syryjskich.

Należy podkreślić, że wojska tureckie, które w dniu 20 stycznia rozpoczęły operację przeciwko Kurdom w kantonie Afrin, w północno-zachodniej Syrii, przez długi czas zdawały się bić głową w mur, jednakże w ostatnich dniach zdołały one wreszcie osiągnąć pewne postępy. Jak poinformowała dziś agencja informacyjna Al-Masdar News, w ciągu ostatniej doby oddziały wojsk tureckich oraz protureckich bojowników Wolnej Armii Syrii zdołały osiągnąć kolejne postępy terenowe, przejmując kontrolę nad siedmioma miejscowościami.

Z kolei kanał telewizyjny Al-Majadin poinformował, że Kurdowie zawarli z władzami Syrii porozumienie, mocą którego do kantonu Afrin mają zostać wprowadzone syryjskie wojska rządowe. Dodano przy tym, że wojska te mają dopomóc w odparciu ataku wojsk tureckich.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!