Wiadomości

Agenci FBI zatrzymali podejrzanego o rozsyłanie przesyłek z bombami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci FBI zatrzymali w okolicach Miami podejrzanego o rozsyłanie przesyłek z bombami – podaje w piątek CNN. Paczki zawierające tzw. bomby rurowe wysłano do znanych polityków Partii Demokratycznej i krytyków polityki prezydenta Trumpa.

Od wtorku paczki z urządzeniami wybuchowymi wysłano do miliardera i jednego z czołowych donatorów Partii Demokratycznej George’a Sorosa, byłej sekretarz stanu Hillary Clinton, byłego prezydenta Baracka Obamy, byłego wiceprezydenta Joe Bidena, do siedziby telewizji CNN na Manhattanie, a także do byłego prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Erica Holdera, byłego dyrektora CIA Johna Brennana i do demokratycznej deputowanej do Izby Reprezentantów Maxine Waters oraz domu aktora Roberta De Niro na nowojorskim Manhattanie.

USA Today, cytując anonimowe źródła we władzach, informuje, że urządzenia te, tzw. bomby rurowe, skonstruowane były z fragmentów plastikowych rurek zawierających czarny proszek i kawałki szkła. Rurki owinięte były taśmą, a dołączono do nich urządzenie przypominające mechanizm zegarowy.

Władze federalne określiły wysyłanie paczek jako „akt terroru”, chociaż odmówiły sprecyzowania, czy wysyłane urządzenia były zdolne do eksplozji. Niektórzy eksperci są zdania, że prymitywna konstrukcja wskazuje, że miały one raczej powodować strach i poczucie zagrożenia, a nie zabijać.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!