Wiadomości

Agenci CBA zatrzymali znanego adwokata – Romana Giertycha

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje- poinformowała na twitterze jego córka Maria Giertych,

Wraz z mecenasem zatrzymano też biznesmena Ryszarda Krauzego, a także inne osoby. Łącznie zatrzymano 12 osób.

– Nie wiemy, gdzie został przewieziony mąż, prawdopodobnie do prokuratury w Poznaniu, ale nie mam pewności. Nie spodziewaliśmy się tego – mówi w rozmowie z portalem naTemat żona Romana Giertycha, Barbara Giertych.

Jak informuje CBA, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

„Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych” – podaje Biuro.

Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

W sprawie chodzi o nielegalne przepływy pieniędzy pomiędzy giełdowymi spółkami Polnord i Prokom. Według śledczych zatrzymani wymyślili mechanizm, który pozwolił zamaskować nielegalne transfery między spółkami. Jako że były notowane na giełdzie, to możliwości takich działań są mocno ograniczone. Okazuje się, że Polnord miał płacić Prokomowi za fikcyjne wierzytelności.

Jak ustalił portal tvp.info, to właśnie Giertych miał zagwarantować skuteczne wyprowadzenie pieniędzy przez odpowiednio skonstruowany „łańcuszek spółek”.

/TVP Info, natemat.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!