Wiadomości

Agenci CBA zatrzymali na gorącym uczynku 6 osób podejrzanych o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi dokonali zatrzymania na gorącym uczynku 6 osób podejrzanych o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw.

Zatrzymania dokonano w trakcie przekazania kwoty 1 mln zł w gotówce, z czego 600 tyś. zł miało podlegać zalegalizowaniu środków pochodzących z przestępstw, natomiast reszta kwoty stanowiła korzyść majątkową, w zamian za podjęcie się czynności polegających na praniu pieniędzy.

Była to pierwsza transza, która miała podlegać zalegalizowaniu środków na podstawie umowy na fikcyjne roboty budowlane. Grupa przestępcza miała również zamiar wdrożyć inne długofalowe działania, w ramach których planowano zalegalizować kwotę 50 mln euro. Zatrzymane osoby to przedsiębiorcy działający m.in. w branży deweloperskiej.

Po zatrzymaniu oraz wykonaniu szeregu przeszukań i innych czynności procesowych na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego osoby zatrzymane zostaną przekazane do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!