Wiadomości

Agenci CBA zatrzymali cztery osoby pod zarzutem wyłudzenia ponad 9 mln zł z ARiMR

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Byli i obecny urzędnik ARiMR oraz pomorski przedsiębiorca zatrzymani przez CBA. W tle uzyskanie nienależnego dofinansowania z ARiMR.

Funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy prowadzą śledztwo w sprawie nieprawidłowości w wydatkowaniu środków finansowych w ramach obowiązującego w latach 2007-2013 programu zrównoważonego rozwoju rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich, w tym m.in. wyłudzenia unijnego dofinansowania przeznaczonego na hodowlę ryb, na szkodę Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali 4 osoby, w tym obecnego i dwóch byłych pracowników Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz przedsiębiorcę.

W toku śledztwa zebrano materiały wskazujące na podejrzenie wyłudzenia z ARiMR ponad 9 mln zł dofinansowania przez przedsiębiorcę prowadzącego dwa gospodarstwa rybackie na terenie województwa pomorskiego.

Wszystkie osoby zatrzymane przez CBA usłyszą zarzuty w prokuraturze. Byli i obecny urzędnik ARiMR świadomego i celowego niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Natomiast zatrzymany przedsiębiorca oszustwa, posługiwania się nieprawdziwymi dokumentami w celu uzyskania nienależnego dofinansowania.

Czynności w sprawie wykonują funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy na zlecenie Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

/Wydział Komunikacji Społecznej CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!