Wiadomości

Agenci CBA zatrzymali byłą prezes KPS Chemik Police S.A. i byłego dziennikarza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby – w tym byłą prezes KPS Chemik Police S.A. i warszawskiego doradcę ds. marketingu politycznego.

Agenci Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie funkcjonowania Fundacji Grupy Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet. Badane są także nieprawidłowości w zakresie wydatkowania środków uzyskanych w wyniku umów sponsoringu zawartych w 2015 roku, których stroną był Klub Piłkarski Chemik Police S.A.

Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby w tym byłą prezes KPS Chemik Police S.A. i warszawskiego doradcę ds. marketingu politycznego. Wszystko wskazuje na to, że przywłaszczyli ponad 180 tys. zł z Klubu Piłkarskiego Chemik Police S.A., a część z tych środków wydatkowano na zakup powierzchni reklamowych – bilbordy i plakaty związane z kampanią wyborczą. W toku czynności dokonano także przeszukania nieruchomości zajmowanych przez zatrzymanych.

Osoby zatrzymane zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wcześniej 19 osób.

Śledztwo ma w dalszym ciągu rozwojowy charakter.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!