Wiadomości

Agenci CBA wkroczyli do poznańskiej oczyszczalni ścieków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agenci poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w piątek do podpoznańskiej oczyszczalni ścieków w Koziegłowach. Funkcjonariusze Biura badają możliwe nieprawidłowości w funkcjonowaniu – należącej do spółki Aquanet – suszarni odpadów przy oczyszczalni ścieków w Koziegłowach oraz udzielaniem przez spółkę zamówień na wywóz wytwarzanych w suszarni osadów – podało CBA w przesłanym portalowi tvp.info komunikacie.

Przypomnijmy – w marcu tego roku uległa awarii jedna z trzech linii stacji termicznego suszenia osadów w należącej do poznańskiej spółki wodociągowej Aquanet centralnej oczyszczalni ścieków w Koziegłowach. Spółka zdecydowała o wyłączeniu całego systemu suszarni. W wyniku awarii osady z oczyszczalni nie są przetwarzane na granulat, tylko wywożone do zakładów recyklingowych.

CBA zbada dokumentację dotyczącą postępowań w zakresie wyboru wykonawcy prac naprawczych i ewentualnych prac modernizacyjnych. W obiekcie zainteresowania funkcjonariuszy znajdują się także „wszelkie podjęte przez spółkę działania naprawcze związane ze skutkami awarii, służące zabezpieczeniu realizacji zadań z zakresu likwidacji osadów”.

Jak czytamy w komunikacie, Biuro zwróciło się również do prezesa Aquanet o dokumentację w sprawie „postępowania przetargowego oraz udzielenia zamówienia w trybie bezprzetargowym na wywóz i zagospodarowanie osadów wytwarzanych w oczyszczalni w Koziegłowach na lata 2019-2020”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!