Wiadomości

Afryka potrzebuje środków medycznych do walki z koronawirusem, a dostaje prezerwatywy i zestawy do aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kraje afrykańskie w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa desperacko błagają o przysłanie respiratorów, środków ochrony osobistej i podstawowych środków medycznych. W ubieły czwartek Szwecja odpowiedziała na te wezwania planem pomocy w wysokości 2 milionów dolarów. Ale pieniądze nie zostaną wykorzystane na największe potrzeby medyczne Afryki. Zamiast tego Szwedzka Agencja Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej (SIDA) planuje wykorzystać fundusze na wysyłanie do Afryki zestawów aborcyjnych i środków antykoncepcyjnych.

Agencja twierdzi, że aborcje są ważnym elementem opieki zdrowotnej, a są one zaniedbywane ze względu na skupienie się na kryzysie związanym z koronawirusem.

„Nasz program jest szczególnie ważny dla wrażliwych kobiet i dziewcząt w regionie. Musimy szybko zająć się skutkami COVID-19, aby zabezpieczyć ich prawa człowieka, aby mogły same decydować, kiedy i z kim będą mieć dzieci” – stwierdziła w wydanym oświadczeniu dyrektor generalna Sida Carin Jämtin.

Jämtin powiedział, że zestawy do aborcji są potrzebne, ponieważ kryzys zdrowotny może prowadzić do „gwałtownego wzrostu HIV, niechcianych ciąż, niebezpiecznych aborcji i zwiększonej śmiertelności matek”.

SIDA planuje wysłać fundusze do DKT International, grupy proaborcyjnej, która reklamuje się jako jeden z największych na świecie dostawców „bezpiecznych produktów do aborcji”. Promuje sprzedaż zestawów aborcyjnych do ręcznego odsysania próżniowego zawartości macicy, których stosowanie jest wyjątkowo niebezpieczne i dla nienarodzonych dzieci oraz ich dla matek.

Według SIDA Szwecja planuje kupić i wysłać te zestawy aborcyjne do Demokratycznej Republiki Konga, Etiopii, Kenii, Mozambiku, Tanzanii i Ugandy. Agencja poinformowała, że ​​planuje również wykorzystać fundusze na szkolenie miejscowych pracowników służby zdrowia, liderów społeczności i osób prywatnych.

/Life News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!