Wiadomości

Afera w Opolu. Zarzuty dla wiceprezesów WiK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty Agnieszce M. i Sebastianowi P., członkom zarządu spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Według śledczych podejrzani popełnili przestępstwo niegospodarności, przez co spółka straciła ponad 2,5 mln zł – informuje portal TVP Info.

O zarzutach dla wiceprezesów opolskiego przedsiębiorstwa WiK poinformował rzecznik prasowy i prokurator Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.

– Na podstawie zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego ustalono, że Agnieszka M. i Sebastian P. działając w imieniu WiK w Opolu zawarli w drodze postępowania przetargowego umowę na dostawy energii elektrycznej z podmiotem, który nie spełniał kryteriów dopuszczających go do przetargu – wyjaśnia prokurator.

Następnie po rozwiązaniu przez ten podmiot zawartej umowy na dostawę energii, działając w imieniu WiK zawarli umowę, w której „zrzekli się części należnych reprezentowanemu przez siebie podmiotowi gospodarczemu roszczeń w łącznej wysokości 2 mln 650 tys. zł”. Do niegospodarności miało zdaniem prokuratury dojść w okresie od lipca 2021 roku do lutego 2022 roku.

Agnieszka M. i Sebastian P. podczas przesłuchania nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zawieszenia w czynnościach służbowych członka zarządu WiK w Opolu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!