Wiadomości

Adwokatem nawołującym do przestępstwa zajmie się Naczelna Rada Adwokacka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gość wyraźnie ma jakiś poważny problem ze sobą samym. Kipiący nienawiścią niczym wulkan lawą adwokat, który zwykł wyładowywać swe frustracje w internecie, tym razem wściekle zaatakował funkcjonariuszy Straży Granicznej, nawołując przy tym do łamania prawa. „Wiecie, co robić, kiedy spotkacie ich na ulicy” – tak do publicznego linczu i ataków na funkcjonariuszy oraz dowództwo Straży Granicznej nawołuje w mediach społecznościowych mec. Piotr Barczak.

Protest przeciwko polskim pogranicznikom odbywający się przed siedzibą Straży Granicznej relacjonował na Twitterze warszawski adwokat Piotr Barczak, powielając tezy o łamaniu prawa i „barbarzyństwie” polskich służb. Mecenas opublikował także zdjęcia dowódców formacji: szefa Podlaskiego oddziału SG i komendanta głównego SG, dopisując w komentarzu: „Wiecie, co zrobić, kiedy spotkacie ich na ulicy”.

Skandaliczne popisy osobnika, który jest adwokatem, do czego absolutnie nie jest predystynowany, biorąc pod uwagę jego poziom intelektualny i moralny, wywołały oburzenie wielu internautów.

O skandaliczne zachowanie prawnika portal TVP Info zapytał prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. W rozmowie z portalem tvp.info mec. Przemysław Rosati przyznał, że w środę dowiedział się o wpisach Piotra Barczaka.

– Zapoznałem się z tą sprawą i moja reakcja była natychmiastowa i zdecydowana: jeszcze wczoraj skierowałem otrzymane materiały do Rzecznika Dyscyplinarnego Adwokatury celem podjęcia stosownych czynności w postępowaniu dyscyplinarnym – mówi nasz rozmówca.

Prezes NRA wskazuje, że sprawę będzie prowadził pion dyscyplinarny i jeszcze dziś (w czwartek) rano sprawa otrzymała stosowny bieg.

– Moja strategia jako prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej jest prosta: Nie ma i nigdy nie będzie pobłażania dla zachowań, które nie licują z godnością zawodu – zaznacza prezes Rosati.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!