Wiadomości

Adolf Hitler uzyskał w wyborach poparcie 85% wyborców, twierdzi, że nie ma nic wspólnego z… nazizmem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polityk, który nazywa się Adolf Hitler Uunona wygrał wybory w jednym z okręgów w Namibii. W wywiadzie dla mediów mężczyzna zapewnia, że nie ma nic wspólnego z nazistami.

Adolf Hitler Uunona (oficjalnie w kampanii przedstawiał się jako Adolf H. Uunona) otrzymał 85 proc. głosów w liczącym mniej niż 5 tys. mieszkańców okręgu Ompundja w Namibii. Do rady regionu kandydował z list Organizacji Ludu Afryki Południowo-Zachodniej, która rządzi krajem od 1990 roku, gdy Namibia uzyskała niepodległość od RPA.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety “Bild” Uunona zapewnia, że nie ma nic wspólnego z nazistowską ideologią. Przyznał, że imię otrzymał na cześć dyktatora III Rzeszy, jednak jest przekonany, że jego ojciec “nie wiedział, o co walczył Adolf Hitler”.

– Jako dziecko uważałem to za zwykłe imię. Zmieniło się, kiedy dorosłem i zdałem sobie sprawę: ten mężczyzna (Hitler) chciał podbić cały świat – mówi w rozmowie z mediami. – Ja nie mam takich planów – dodał.

Namibia na przełomie XIX i XX wieku była niemiecką kolonią. W latach 1904-1908 Niemcy przeprowadzili pierwsze znane ludobójstwo XX wieku.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!