Świat Wiadomości

Administracja Donalda Trumpa chce się przyjrzeć działalności Facebooka i Google

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Główny Doradca (to nowo utworzony w Białym Domu urząd) prezydenta Donalda Trumpa, Steve Bannon chce by takie giganty, jak Google i Facebook zostały podzielone na mniejsze firmy i regulowane były jak “inne usługi użyteczności publicznej”.

Bannon uważa, że ​​Google i Facebook stały się tak dominujące i istotne, że ich usługi powinny być regulowane. Takie rozporządzenie mogłoby być bardzo podobne do przepisów nałożonych na operatorów kablowych i telefonicznych, których kontrola doprowadziła do uchwalenia ustawodawstwa w zakresie kontroli cen i zachęcania do konkurencji.

Bannon to były oficer US Navy (służył na niszczycielu), a potem odnoszący sukcesy bankier inwestycyjny. Negocjował m.in. sprzedaż jednej z największych wytwórni filmowych Castle Rock Entertainment – producenta takich filmów, jak “Władza absolutna”, “Zielona mila” czy “Duchy Mississippi”. Z tej transakcji nie wziął zwyczajowego procentu, ale postawił na udział w zyskach firmy. Jest jednym z założycieli znanej konserwatywnej strony breitbart.com. W 2015 r. Bannon znalazł się na 19 miejscu listy Mediaite w kategorii “25 najbardziej wpływowych osób w mediach politycznych”.

Źródło: dzienniknrodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!