Wiadomości

Adam Nawałka stracił posadę trenera Lecha Poznań

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Adam Nawałka odchodzi z Lecha Poznań – podała strona klubu. Jego obowiązki ma przejąć Dariusz Żuraw, który do tej pory prowadził trzecioligowe rezerwy poznańskiego klubu.

Nawałka przejął klub w listopadzie ub. r. Od tego czasu Lech zagrał w 11 meczach ligowych. Zanotował w nich 5 zwycięstw, 1 remisu i 5 porażek. Wiosną poznaniacy wygrali tylko 2 z 7 spotkań.

– Darzymy trenera Adama Nawałkę ogromnym szacunkiem, dlatego ta decyzja była dla nas niełatwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i my doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyniki, ale i postawa drużyny była daleka od naszych oczekiwań. Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w klubie przez te kilka miesięcy. Życzymy mu również powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej – powiedział prezes Lecha Karol Klimczak w imieniu zarządu oraz dyrektora sportowego.

Wraz z Nawałką klub mają opuścić jego najbliżsi współpracownicy. Zespół trenować będzie teraz Dariusz Żuraw, pracujący do tej pory z trzecioligowymi rezerwami klubu. Jego asystentem ma być Karol Bartkowiak, z którym Żuraw współpracował również w drugiej drużynie Lecha.

„Jeśli tak się stanie, to będzie największa kompromitacja Lecha w ostatniej historii. Przebije wszystko. Nie będzie dało się już tego obronić żadną konferencją, gdzie “właściciele” będą z ekspresją pluć ślinę do mikrofonu” – napisał na Twitterze Piotr Koszecki, gdy pojawiły się pogłoski, że tak może się stać.

„Wszyscy widzą, że piłkarze lecą w Poznaniu w kulki od wielu sezonów i są prawdziwymi właścicielami klubu. Kto się łudził, to po Kielcach przestał. I co planuje zrobić papierowy właściciel? Znowu zrobić dobrze szatni, kosztem kolejnego trenera” – dodał Koszecki.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!