Wiadomości

Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Potwierdzone zostały informacje dotyczące powołania posła Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie cyfryzacji. Poseł Wolnych i Solidarnych zasili rząd Mateusza Morawieckiego.

Pogłoski o wejściu Andruszkiewicza do rządu pojawiły się już wczoraj na Twitterze. O całej sprawie jako pierwsza informowała Polityka Insight.

– W poniedziałek popołudniu nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji ma zostać ogłoszona oficjalnie. Premier Mateusz Morawiecki nominację już podpisał – informowała Wirtualna Polska.

Urodzony 30 czerwca 1990 roku. Absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych. Specjalista ds. medialnych. Członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. Były redaktor kilku redakcji, działacz społeczny studencki, członek Parlamentu Studentów UwB. W 2015 roku wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą.

– Praca dla Polski to wielkie wyzwanie, ale też zobowiązanie, zwłaszcza, że jestem politykiem przed 30-stką, więc to też duże wyróżnienie dla młodego pokolenia, że może pracować dla państwa polskiego – skomentował w rozmowie z portalem niezalezna.pl swoją nominację na wiceministra cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

– Teraz przede mną czas na wdrożenie się do nowych zadań i wyzwań. Z pewnością będę chciał wspierać procesy cyfryzacji w Polsce, wykorzystując swoją wiedzę w temacie portali społecznościowych i chciałbym się w tej materii pozytywnie przydać. Szczegóły przedstawię tuż po Nowym Roku, kiedy już zostanę wdrożony do ministerstwa – dodał.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!