Wiadomości

ABW zatrzymała w Radomiu mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego. Zatrzymany w Radomiu Daniel Ł. miał gromadzić informacje oraz pozyskiwać fundusze, by przeprowadzić w Polsce zamach.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że zatrzymania dokonali agenci z łódzkiego wydziału zamiejscowego ABW 12 lutego.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec Daniela Ł. – powiedział Żaryn.

– Podczas przeszukań miejsc, w których przebywał zatrzymany, ujawniono szereg dowodów, które wskazują, że Ł. gromadził informacje oraz pozyskiwał fundusze, które zamierzał przeznaczyć na działania przestępcze o charakterze terrorystycznym – poinformował rzecznik.

Zarzut wobec Ł. dotyczy przygotowania do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy ABW w Łodzi pod nadzorem łódzkiego wydziału departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, Dawid Ł. to tak zwany ekoterrorysta. Miał się kierować zasadą – jak usłyszał od śledczych reporter RMF FM – „dobro Ziemi ponad wszystko”.

/TVP Info, RMF FM/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!