Wiadomości

Absurdalne słowa byłego prezydenta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Byli prezydenci, Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, gościli na konferencji Nowa Europa organizowanej na zamku w Smolenicy na Słowacji. Komorowski, przemawiając do uczestników konferencji, poruszył m.in. problem uchodźców. Jego zdaniem, kwestia ta wywołuje lęki, które w dużej mierze nie są uzasadnione.

 

– Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że często jest to lęk ponad miarę, ponad rzeczywiste zagrożenie. Przykładem jest mój kraj – Polska, gdzie nie ma ani jednego uchodźcy, a lęk przed nimi jest gigantyczny – powiedział.

 

Najwyraźniej były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie rozumie sensu znanego powiedzenia, iż lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Zdaje się przy tym nie dostrzegać tego, co dzieje się w krajach, które wykazały w tej kwestii mniej zapobiegliwości niż my. Pozostaje nam jedynie cieszyć się, że prezydentury Lecha Wałęsy, a także Bronisława Komorowskiego to już historia. I oby nigdy więcej ktoś tej miary, co wymienieni, nie został już Głową Państwa naszego pięknego kraju…

 

WK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!