Wiadomości

Abp Jędraszewski o ideologii LGBT: “Pragnie deprawować polskie dzieci”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Metropolita krakowski podczas niedzielnej homilii w Ludźmierzu przestrzegał przed ideologią LGBT, która dąży m.in. do podważania godności kobiety i mężczyzny.

W minioną niedzielę przypadła uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystej mszy św. w Ludźmierzu arcybiskup Marek Jędraszewski poruszył w kazaniu kwestie współczesnego zagrożenia duchowej wolności. W uroczystości brali udział m.in. sekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska Edward Siarka, posłanka PiS Anna Paluch i senator PiS Jan Hamerski oraz żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Wspominając o 101. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej abp Jędraszewski wskazał, że była to walka z bolszewickim ateizmem. Polacy, sprzeciwiając się takiej wizji człowieka i świata, wyprosili u Matki Bożej zwycięstwo nad Armią Czerwoną. Współcześnie katolicy również muszą prowadzić, tym razem duchową, walkę.

– Zmaganie z Matką Najświętszą i Jej dziećmi trwa także dzisiaj w postaci neomarksistowskiej ideologii, która podważa humanizm tak wspaniały i piękny wyrażony w Przenajświętszej Dziewicy, która podważa godność kobiety i mężczyzny, która pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących, o innej orientacji – stwierdził hierarcha nawiązując do założeń ideologii LGBT.

Metropolita krakowski wspomniał w tym kontekście o presji wywieranej na samorząd Województwa Małopolskiego, któremu grozi utrata unijnych funduszy, jeśli nie odwoła przyjętej niedawno uchwały anty-LGBT.

Na koniec homilii abp Jędraszewski zaapelował o modlitwę.

– Módlcie się do Niej za siebie i naszą ojczyznę, módlcie się wpatrując w naszego wielkiego rodaka i świętego i w duchu powtarzajcie te słowa, które zostały napisane w chwili niedoli, gdy wydawało się, że nie ma dla naszej ojczyzny żadnej przyszłości: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my jesteśmy. Jeszcze Polska nie zginęła póki się modlimy – powiedział metropolita krakowski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!