Wiadomości

Abp Jędraszewski: Kościół nie może powiedzieć, że życie wg zasad homoseksualnych jest czymś dobrym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Abp Marek Jędraszewski spotkał się z wiernymi archidiecezji krakowskiej i odpowiadał na ich pytania. Wśród nich znalazły się również te, dotyczące moralności i stanowiska Kościoła w sprawie homoseksualizmu.

Abp Jędraszewski podkreślił zdecydowanie, że wbrew temu co niektórzy mówią, szczególnie na Zachodzie, orientacja seksualna nie jest czymś co tkwi we wnętrzu człowieka i nad czym nie można panować. Hierarcha powiedział również, że Kościół w żadnym razie nie może powiedzieć wiernym, że „życie według zasad homoseksualnych jest czymś dobrym”.

Metropolita krakowski odpowiadając na pytanie dotyczące stosunku Kościoła do homoseksualizmu zwrócił uwagę na to, że osobom dotkniętym tymi tendencjami można pomagać. „Prawdą jest, że można stosować terapie i pomagać ludziom dotkniętym tego typu tendencjom. Jest to zadanie stojące nie tylko przed Kościołem, ale również instytucjami państwowymi. Wbrew temu co się głosi na Zachodzie, że orientacja seksualna to jest coś co jest w nas i nad czym nie możemy planować i trzeba się temu poddawać. To oczywiście nie jest prawdą” – powiedział abp Marek Jędraszewski.

Podkreślił również, że nauczanie Kościoła w tych sprawach jest jasne i zdecydowane. „Kościół nie może powiedzieć, że życie według głoszonych na Zachodzie zasad homoseksualnych jest czymś dobrym, bo to jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. Wystarczy sięgnąć chociażby po listy św. Pawła Apostoła. Jego ocena tej rzeczywistości jest bardzo jednoznaczna” – mówił hierarcha.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!