Wiadomości

Abp Gądecki zaprosił o. Szustaka na rozmowę. “Gdy pojawiają się wątpliwości…”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisław Gądecki chce porozmawiać z dominikaninem o. Adamem Szustakiem. Prawdopodobnie chodzi o ostatnie wypowiedzi duchownego.

„Abp Gądecki zaprosił dziś o. Adama Szustaka OP na osobiste spotkanie i do rozmowy o Kościele. Gdy pojawiają się wątpliwości odnośnie do roli Kościoła instytucjonalnego, warto wsłuchiwać się w różne opinie i podjąć konstruktywny dialog” – poinformował na Twitterze Rzecznik Konferencji Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ.

Ojciec Szustak niedawno stwerdził, że Kościół jest oderwany od problemów wiernych. Jak stwierdził, on sam jest „zmęczony, zniechęcony, zrozpaczony tą degrengoladą, która się dzieje”. W trakcie wywiadu, którego udzielił Karolowi Paciorkowi z kanału “Imponderabilia”, padły niecenzuralne słowa.

– Tak aktualnie, że kończy się pandemia, jak teraz Kościół powinien zafunkcjonować i pierwszy punkt ku…, który podano, Gądecki go podał, to najważniejsze jest to, żeby teraz zrobić wszystko, co się tylko da, żeby ludzie wrócili do kościoła, czyli żeby zaczęli chodzić do kościoła. No do ku…y nędzy, w takim razie mi ręce opadają — powiedział o. Szustak.

– Ja nie mam już żadnej nadziei w tych gościach, skoro dla nich najważniejsze teraz jest to, żebyśmy wrócili do kościoła — mówił.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!