Wiadomości

Abp Gądecki o abp. Jędraszewskim: Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki odniósł się w niedzielnej homilii do ataków na abp. Marka Jędraszewskiego za słowa prawdy o ideologii LGBT. ABp Gądecki przewodniczył mszy św. na stadionie w Chojnie (w pow. szamotulskim) z okazji 100-lecia tamtejszej parafii pw. Chrystusa Króla.

„Dziś prorocy także są obrzucani błotem, gdy tylko ośmielą się powiedzieć prawdę zobowiązującą do nawrócenia i przemiany, tak w życiu osobistym, jak i w życiu publicznym. Trzeba więc ich oczernić, aby stracili autorytet i zamilkli. Tak postąpiono z bł. Jerzym Popiełuszką, którego najpierw usiłowano zniesławić przy pomocy kłamstw i prowokacji, a gdy to się nie powiodło, związano go i wrzucono do Wisły. Coś podobnego dzieje się teraz z arcybiskupem Jędraszewskim” – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Metropolita poznański zauważył także, że miłość domaga się wolności od grzechu i zła.

„Rozłam nie oznacza nienawiści do grzeszników, gdyż ta jest sprzeczna z Jezusowym przykazaniem miłości. Rozłam oznacza jedynie oddzielenie od grzechu i stanięcie po stronie dobra” – podkreślił abp Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przestrzegł w związku z tym przed traktowaniem chrześcijaństwa jako religii świętego spokoju i zbioru przyzwyczajeń.

„Posiadamy w historii zbawienia wiele przykładów niezachwianej wiary. Mamy dookoła nas mnóstwo świadków wiary i wytrwałości wspierających nas, dodających nam odwagi i sił. Tymi świadkami są patriarchowie i prorocy, święci i błogosławieni, którzy ukończyli już bieg swego ziemskiego życia, wiary ustrzegli i otrzymali wieniec zwycięstwa” – zauważył metropolita poznański.

/misyjne.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!