Wiadomości

Abp Gądecki: Katolicy są coraz bardziej zniecierpliwieni brakiem działań rządu w sprawie aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rozmowie z tygodnikiem „Niedziela” abp Stanisław Gądecki, odnosząc się do listu 79. posłów do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, którzy domagają się natychmiastowej pracy nad wnioskiem ws. aborcji eugenicznej, przypomniał, że życie ludzkie jest wartością podstawową i wstępem do wszystkich innych praw człowieka.

– Dobrze, że jest tak duża grupa posłów, w których obudziło się sumienie i apelują, by ta kwestia wreszcie została przeprowadzona przez Trybunał Konstytucyjny. Obrona Życia była przecież zapowiadana przez PiS w wielu obietnicach wyborczych – stwierdził abp Gądecki.

– – Już ponad rok czekamy na orzeczenie w najważniejszej sprawie, która jest w Trybunale. To nie wystawia najlepszej opinii na temat tej reformy. Jednocześnie zastanawiające są słowa rzecznik prasowej PiS Beaty Mazurek, która mówi, że grupa tych zatroskanych posłów wywiera presję na Trybunał. W ten sposób próbuje się zdezawuować słuszny apel dużej grupy posłów – powiedział arcybiskup.

– Ja myślę, że oczekiwanie i zniecierpliwienie ze strony katolików i także wyborców partii rządzącej jest pod tym względem ogromne. Wycofanie się PiS z tej obietnicy byłoby wielkim wyrzutem sumienia, który będzie miał dla nich złe skutki. Przecież także pod projektem Kai Godek #ZatrzymajAborcję podpisało się aż 830 tys. osób i tego głosu nie można od tak sobie zlekceważyć. Kolejne tysiące pracowało nad tym projektem przez długi czas. Oni wszyscy są coraz bardziej zniecierpliwieni i rozczarowani – podkreślił abp Gądecki.

/niedziela.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!