Wiadomości

A na Ukrainie – strzelaniny w Kijowie, Dnipro i Połtawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Ukrainie – normalka. Dopiero co wczoraj pisaliśmy o strzelaninie w Kijowie na Placu Dworcowym i oto mamy odnotowane kolejne dwie poważne strzelaniny, w których są ofiary śmiertelne. Na Ukrainie po prostu ciągle ktoś do kogoś strzela…

W Dnipro (dawny Dniepropietrowsk) w niedokończonych pomieszczeniach koło hotelu „Rasswiet” (Świt) na ul. Iwana Akiniewa doszło do strzelaniny. Jedna osoba poniosła śmierć, dwie kolejne zostały ranne. Zdarzenie miało miejsce około godz. 10.00.

Wczoraj informowaliśmy o strzelaninie w Kijowie:

Ranni w dzisiejszej strzelaninie w Kijowie nie czują się poszkodowani

Tymczasem dziś rano, dotarła do nas informacja o strzelaninie, która miała miejsce wczoraj wieczorem w Połtawie na plaży nad rzeką Worsklą. Do właściciela sklepu, który znajduje się na plaży, podszedł jakiś mężczyzna, po czym doszło między nimi do sprzeczki. Mężczyzna ten po chwili oddalił się, po czym wrócił z innym mężczyzną – obaj byli uzbrojeni. Właściciel sklepu wyjął strzelbę i zaczął strzelać. W wyniku wymiany ognia jeden z napastników został zabity, a właściciel sklepu oraz jego syn zostali ranni. Drugi z napastników uciekł, ale wkrótce został ujęty przez policję.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!