Wiadomości

70 tys. zł – tyle poznaniacy po raz kolejny zapłacą za zajęcia „antydyskryminacyjne” w szkołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

70 tys. zł – tyle poznaniacy po raz kolejny zapłacą za zajęcia „antydyskryminacyjne” w szkołach – podaje dzisiejszy „Nasz Dziennik”.

Dziennik przypomina, że jest to trzecia edycja projektu. W ubiegłym roku na organizację zajęć o przeciwdziałaniu dyskryminacji i wykluczeniu Rada Miasta Poznania zdecydowała się przeznaczyć 200 tys. zł. W tym roku do wydania są kolejne pieniądze – pisze gazeta.

„Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Wydziału Oświaty z dnia 28 grudnia 2018 r. przeprowadzono nabór wniosków na III edycję konkursu. Do 14 stycznia br. (termin składnia wniosków) wpłynęło 65 wniosków. Komisja oceniła pozytywnie wnioski z 59 szkół i przyznała dofinansowanie w wysokości prawie 70 tys. zł. Szkoły realizować będą te zajęcia do czerwca br.” – powiedziała „ND” Hanna Surma, rzecznik prasowa prezydenta Poznania.

Jak dodała, zgodnie z regulaminem placówki mogą realizować zajęcia we współpracy z podmiotami zewnętrznymi, jednak autorami projektów i ich realizatorami są nauczyciele danej szkoły.

„Jak w przypadku każdych zajęć dodatkowych, na udział uczennic i uczniów zgodę wyrażają rodzice” – powiedziała gazecie rzecznik.

Na zajęciach poruszony zostanie m.in. temat „mowy nienawiści”. Ma być to odpowiedź na wydarzenia w Gdańsku, czyli zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza – zauważa „ND”.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!