Wiadomości

70 proc. zagranicznego wsparcia dla Fundacji Batorego pochodzi od instytucji związanych z George’em Sorosem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

70 proc. zagranicznego wsparcia dla Fundacji Batorego pochodzi od instytucji związanych z George’em Sorosem, miliarderem znanym z promowania lewicowych poglądów – wynika ze sprawozdania finansowego Fundacji Batorego za rok 2019. Sprawę opisał portal wpolityce.pl.

Fundacja Społeczeństwa Otwartego przekazała Fundacji Batorego 2 276 310,00 zł, Instytut Społeczeństwa Otwartego z Budapesztu – 1 235 747,50 złotych, a Fundacja Promocji Społeczeństwa Otwartego z Nowego Jorku – 1 141 140,00 zł – podano w sprawozdaniu. Wynika z niego, że Fundację Batorego wsparła też fundacja Transparency International z Berlina.

Jak podaje portal, wszystkie wymienione instytucje są w różny sposób związane z George’em Sorosem. Oznacza to, że 70 proc. zagranicznego wsparcia Fundacji Batorego pochodzi od instytucji z nim związanych.

Autorzy raportu opisują też, na co wydawali pieniądze.

„Miniony rok był również rokiem wyborów europejskich i parlamentarnych. Jak zawsze w okresie wyborów prowadziliśmy kampanie mobilizujące obywateli i obywatelki do uczestnictwa w wyborach i oddania głosu za bliskimi im wartościami i programem. (…) W czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego we współpracy z Towarzystwem Dziennikarskim prowadziliśmy również monitoring głównego wydania programu informacyjnego Telewizji Polskiej, sprawdzając, jak TVP wywiązuje się z obowiązku przestrzegania w swoich audycjach wymogów pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności zapisanego w art. 21.1. Ustawy o radiofonii i telewizji” – czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!