Wiadomości

6 Brygada Powietrznodesantowa dostała dziś 15 lekkich pojazdów przystosowanych do desantu spadochronowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Krakowie z udziałem min. Mariusza Blaszczaka,, szefa MON, odbyła się uroczystość przekazania pierwszych 15 z 55 pojazdów, które w tym roku trafią na wyposażenie Wojska Polskiego.

Pojazdy, które trafiły właśnie do 6 Brygady Powietrznodesantowej można desantować metodą spadochronową. Samochody będą służyć żołnierzom m. in. do transportu wyposażenia i zaopatrzenia na zrzutowisku, transportu rannych i holowania broni artyleryjskiej. Nowe pojazdy mogą być transportowane zarówno przez śmigłowce, jak również przystosowane są do zrzutu na platformie desantowej z pokładu samolotów C-130 lub C-295M.

– Bardzo się cieszę z tego, że świetni żołnierze, jakimi są żołnierze 6. Brygady, rozszerzają zakres swoich zdolności wojskowych – mówił w środę w Krakowie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości przekazania 6. Brygadzie Powietrznodesantowej 15 lekkich pojazdów przystosowanych do desantu spadochronowego.

Szef MON zwrócił uwagę, że 6. Brygada Powietrznodesantowa to elita Wojska Polskiego.

– Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki tym pojazdom będą mogli szybciej i sprawniej się przemieszczać – mówił. – Cieszę z tego, że świetni żołnierze, jakimi są żołnierze z 6. Brygady, rozszerzają zakres swoich zdolności wojskowych. To niezwykle istotne, aby Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem i tak jest właśnie, jeśli chodzi o 6. Brygadę – oświadczył Błaszczak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!